אודות

שיחת טלפון.

"שלום, שמי שירה. אני לא כל-כך יודעת למה אני מתקשרת אבל אמרו לי שאתם יכולים לעזור. אני אלמנה, חיה לבד עם הילדים כבר שנתיים… התקלקל לי המזגן ויש לי פיצוץ בצנרת ואין מי שיעזור לי. אמרו לי שאתם עוזרים…".

 

שם היא נשברה. אישה שמתמודדת בגבורה עם החיים, הילדים והשגרה מאז שאיבדה את בעלה במוות טראגי, נשברה בגלל המזגן, הצנרת, והתחושה הנוראית שהיא לבד עם הבעיות האלה.
מי חושב על זה?

 

נעים להכיר, אנחנו עמותת "נחזיק חזק".

"המקום של אבא נותר ריק".
אלמנות ואמהות חד הוריות אשר סוחבות את כל עול המשפחה והפרנסה על כתפיהן הצרות, שההתמודדות הזו היא מנת חלקם יום אחרי יום ללא הפסקה, מתמרנות בכל רגע נתון בין שלל מחויבויות ומטלות. הן נאלצות לגדל את ילדיהן לבדן, ולשמש עבורם מקור יחיד של חוזק, תמיכה ומשענת. בנוסף לעול הרגשי, מוטל על הנשים להתמודד בעצמן עם תחזוקת הבית, ולדאוג למזון, לניקיון ולשאר צרכי היום-יום. להיות אב ואם יחדיו.

לפני מספר שנים, האחים איינפלד, שנחשפו לכאב ולמצוקה השקטה של אלמנות בסביבתם הקרובה, החליטו להקדיש את כל זמנם למען שיפור שגרת חייהן של האלמנות.
"אנחנו לא יכולים למלא את החלל הרגשי שנשאר, אבל אנחנו יכולים להיות כאן כדי לתקן, להרים, להרכיב, ולמה לא לקנות מתנה לחג?".

בעקבות זאת, כשקם הארגון ב-2016, חשבנו שאנו ארגון חסד המטפל באלמנות ומסייע להן בתיקוני בית ובעיות מזדמנות שמאוד קשה לפתור כשאין אבא בבית. מאז התברר שנחזיק חזק הוא גם מזור עבור קשישים ללא משפחה, משפחות חד-הוריות, נפגעי טרור, אלמנים ובכלל – עבור כל אדם הזקוק לעזרה.
כך נוספו לתיקוני בית גם ימי כיף מאווררים לילדים, מתנות ופעילויות לפני החגים, סיוע ברכישת ציוד, קשר מתמשך ועוד.

 

מאז ועד היום טיפלנו באין ספור מקרי טרגדיות של משפחות שחייהן הזדעזעו בין רגע כשאחד מבני הזוג הלך לעולמו בטרם עת. אנחנו נמצאים בדיוק במקום שנותר ריק, גם כשאנחנו מתקנים מזגן (ולעיתים אף מממנים את ההוצאות על מנת להקל עוד יותר על מצב כלכלי רעוע), גם כשאנחנו מוציאים ילדים ליום כיף, וגם כאשר אנו קונים תכשיט לאלמנה לכבוד החג.

שם היא נשברה. אישה שמתמודדת בגבורה עם החיים, הילדים והשגרה מאז שאיבדה את בעלה במוות טראגי, נשברה בגלל המזגן, הצנרת, והתחושה הנוראית שהיא לבד עם הבעיות האלה.
מי חושב על זה?

שם "נחזיק חזק" נכנסים לתמונה.

מה שהתחיל כיוזמה פרטית ודיסקרטית של שני אחים, הפך היום לארגון עוצמתי המחבר בין אנשים, אשר הכניס תחתיו את מגוון הפעילוית מהן תתרשמו מביקור באתר זה. בסוף, החיוך שלהם זה התגמול שלנו!

 

היו גם אתם שותפים!

האחים איינפלד ייסדו את הארגון כשהבינו את הצורך הגדול של האלמנות
אי אפשר להחליף מקום של בעל או אבא.