מעמד מרומם של תפילת השלה נערך לאלמנות בטבריה ע"י ארגון "נחזיק חזק"

מעמד מרומם של תפילת השלה נערך לאלמנות בטבריה ע"י ארגון "נחזיק חזק"

ערב ראש חודש סיון. המוני יהודים גודשים את רחבת החצץ שסביב ציונו של רבינו השל"ה הקדוש זי"ע, ומפילים שם תחינתם. יום זה, מסוגל עפ"י השל"ה הקדוש, לקיבול תפילות בכלל ותפילות עבור הצאצאים בפרט. המיית התפילה עולה מכל עבר בכל סגנון ובכל הברה אך בתוכן אחיד ומשוטף: "שנהיה אנחנו וצאצאינו וצאצאי כל עמך בית ישראל יודעי שמך ולומדי תורתך …" (מתוך תפילת השל"ה)

קבוצה מסוימת של אימהות יהודיות הנעות ברגש ומוזילות דמעות כמים בתפילה, עמדה שם בינות למאות המתפללות. "אבינו אב הרחמן, תן לכולם חיים ארוכים" רחשו שפתותיהן תחינה דומעת ומתייפחת, אוי אבינו אב הרחמן, חיים ארוכים, חיים ארוכים… איש לא יבין זאת באותו עומק בו הן חשות מילים אלו מידי יום, חודש, שבת וחג.

גיבורות רוח אלו, הן אימהות האומה של דורנו אנו, ומהות סמל ומופת לגבורה יהודית
אימהות צעירות יותר ופחות , המגדלות כמו כולן ילדים וילדות על כל אתגרי החיים – אך עושות זאת לבד . אביהם של הילדים , משקיף ממעל ופועל לטובתם , אך העבודה היומיומית השוחקת של חינוך וסיפוק צרכי הילדים – מוטלת על כתפיהן בלבד , ללא שותף ממשי בעולם .

כמה ערבה ומתוקה תפילתו לפני המקום ביום גדול זה ובמקום המקודש והמסוגל – ציונו של השלייה הקדוש , את זכות הגעתן לכך הן נוקפות בהערכה גדולה לארגון הוותיק והנודע " נחזיק חזקיי .

ארגון יינחזיק חזקיי – כשמו כן הוא , מיזם של יהודים רחבי לבב שחרטו על דגלם לתת כוח למשפחות האלמנות והיתומים להמשיך ולהחזיק חזק למרות השבר והחסר . בכל ימות השנה ובמיוחד בחגי ישראל , זמן בו זועק החסר שבעתיים , נרתם הארגון במגוון פעילויות מקוריות ומרשימות שמטרתן הבלעדית היא נתינת רגעי שמחה למשפחות המתמודדות בצלו של האסון .

ערב ראש חודש סיון , הוא אחד מימיו המרוממים של הארגון ושל המשפחות הנמנות עליו . סיפורים רבים על יום זה מסופרות ברגש על ידי האמהות המוקירות ואף על ידי התומכים היקרים שנותנים ליבם לשותפות נדירה זו .

בבוקרו של יום נאספות האימהות מתחנות רבות הפזורות בכל רחבי הארץ – אל תוך אוטובוסים חדישים . על מושב האוטובוס , לצד ידידות מן המשא ומן המסע , הן מוצאות צרור שכולו לב אותו הכינו עבורם במסירות אין קץ : כריך מזין לארוחת הבוקר , טעימות להמשך היום , וכמובן – הדפס מאיר עיניים של נוסח תפילתו של השלייה , את בקבוקי השתיה , שומרים עבורם בצידניות מיוחדות , ובכל עת במהלך היום הארוך ( והלוהט . . . ) , הן ניגשות ונוטלות בקבוקים צוננים שהוכנו בשפע כדי להחיות את נפשן . המסע נפתח כאמור , בהתכנסות כלל האימהות בקברו של השליה הקדוש . שם הן מתאחדות לתפילה חמה ונרגשת מעומק ליבו השבור . אימהות אשר כבר שנים נוסעות עם ארגון " נחזיק , חזקי בערב ראש חודש סיון , חוברות לאותן יחדשותי שרק לאחרונה הצטרפו למגינת הלב לקהל היעד של " נחזיק חזקי ' , התומך בהן מראשית הדרך בכל צעד ושעל .

המשכו של היום הגדול הזה , הינו רצוף מחשבה ורצון למלא את הגוף והנפש במטענים רבים חיוניים , ככל שניתן . האימהות היגעות מן התפילה הנרגשת נאספו באחד מן המלונות היוקרתיים לארוחת צהרים עשירה בכשרות המוקפדת של הבדייץ העדה החרדית .

הרצאה מרתקת ומחזקת נמסרה לאימהות הקשובות על ידי הרבנית ברלינסקי תחי' , בדבריה מלאי העוצמה הביאה מקורות ואין ספור וסיפורים רבים , המלמדים על תפקידה המרכזי והחשוב של האם בתורת בניה , באוזניים כרויות הקשיבו האימהות ולדבריה הכנים היוצאים מן הלב , וחשו כי קומתן מזדקפת ונמסכים בהן כוחות חדשים להמשיך במסע החיים המאתגר , אותו הועיד להן בורא עולם .