תפילת האמהות שע"י ארגון "נחזיק חזק" לאלמנות ויתומים

טבריה היא אחת מן הערים החמות בישראל גם בימות שגרה, אולם ביום שני האחרון היא כולה מילה את התפילות שעלו ממנה. ערב ראש חודש סיוו. המוני יהודים גודשים את רחבת החצר שסביב ציונו של רבנו הקדוש השל"ה הקדוש זי"ע, ומפילים תחינתם. יום זה, מסוגל ע"פי השל"ה הקדוש, לקיבול תפילות בכלל ותפילות עבור הצאצאים בפרט. אם היית התפילה אולם מכל עבר בכל סגנון ובכל עברה עקב תוכן אחיד במשותף: "שנהיה אנחנו וצאצאינו וצאצאי כל בית ישראל יודעי שמך ולומדי תורתך…" (מתוך תפילת השל"ה)

קבוצה מסויימת של אמהות יהודיות הנאות ברגשה ומוזילות דמעות כמים בתפילה, עומדה שם בינות למאות הנשים. "אבינו אב הרחמן תן לכולם חיים ארוכים", רחשו שפתותיהם תחינה דומעןץ ותיפחות, אוי אבינו אב הרחמן חיים ארוכים, חיים ארוכים…

איש לא יבין זאת בעומק בו הן חשות מילים אלו מידי יום חודש, שבת וחג – על בשרן ממש. נשים גיבורות רוח אלו, הן אמהות האומה של דורנו אנו, מהוות סמל הוא מופת לגבורה יהודית. אמהות צעירות יותר ופחות, מגדלות כמו כולם ילדים וילדות וכל אתגרי החיים – אך עושות זאת בגפן, לבד. אביהם של הילדים, משקיף ממעל ופועל לטובתם, אך העובדה היום יומית השוחקת של חינוך וסיפוק צרכי הילדים – מוטלת על כתפיהם בלבד, ללא שותף ממשי בעולם. כמה ערבה ומתוקה תפילתם לפני המקום ביום גדול זה
ובמקום מקודש והמסוגל – ציונו של השל"ה הקדוש, את זכות הגעתן לכך אנו כפות בערכה גדולה לארגון הוותיק והידוע 'נחזיק חזק' ארגון 'נחזיק חזק' כשמו כן הוא. מיזם של יהודים רחבי לבב שחרטו על דגלם לתת כוח למשפחות אלמנות והיתומים להמשיך ולהחזיק חזק למרות השבר והחסר.
בכל ימות השנה במיוחד בחגי ישראל, זמן בו זועק החסר שבעתיים, נרדם הארגון במגוון פעילויות מקוריות ומרשימות שמטרתן הבלעדית היא נתינת רגעיי שמחה למשפחות המתמודדות בצילו של האסון. ערב ראש חודש סיוון אחד מימיו המרוממים של הארגון ושל המשפחות הנמנות עליו. ישועות רבות שצמחו מיום זה מסופרות בהרגשה
על ידי אמהות המוקירות ואף על ידי התומכים היקרים שנותנים ליבם לשותפות נדירה זו וזכו להיפקד בדבר ישועה ורחמים מכוח תפילתן של האמהות. בבוקרו של יום נזקפות האמהות מתחנות רבות הפזורות בכל רחבי הארץ, אל תוך אוטובוסים חדשים ומזמינים. על מושב האוטובוס וקצת ידידות מן משא ומן המסע,
הן מוצאות צרור של אהבה אותו הכינו עבורם במסירות אין קץ: כריך מזין לארוחת הבוקר פינוקים להמשך היום וכמוב ן- הדפס מאיר עיניים של נוסח תפילתו של השל"ה. את בקבוקי השתייה שומרים עבורם בצידניות מיוחדת, ובכל עת במהלך היום הארוך (והלוהט…), הן ניגשות ונוטלות בקבוקים צוננים שהוכנו בשפע כדי להחיות את נפשן. המסע נפתח כאמור, בהתכנסות כלל אמהות בקברו של השל"ה הקדוש. שם הם מתאחדות לתפילה חמה ונרגשת מעומק ליבן השבור.

אמהות אשר כבר שנים נוסעות עם ארגון 'נחזיק חזק' בערב ראש חודש סיוון צמודות כתף לאותן 'חדשות' שרק לאחרונה הצטרפו אל מנגינות הלב לקהל היעד של 'נחזיק חזק, התומך בהם בראשית הדרך בכל צעד ושעל.

המשכו של היום הגדול הזה הינו רצוף מחשבה ורצון למלא את הגוף והנפש במטענים רבים חיוניים ככל שניתן. האימהות היגיעות מן התפילה הנרגשת נאספו באחד מן המלונות היוקרתיים לארוחת צהריים עשירה ומפנקת וכשרות המוקפדת של הבד"ץ העדה החרדית. הרצאה מרתקת ומחזקת נמסרה לאימהות הקשובות על ידי הרבנית ר' ברלינסקי תחי', בדבריה מלאי העוצמה הביאה מקורות אינספור בסיפורים רבים, המלמדים על תפקידה המרכזי והחשוב שלהם בתורת בניה, באוזניים כרויות הקשיבו האמהות לבריה הכנים היוצאים מן הלב, וחשו כי קומתן מזדקפת ומסמכים בהם כוחות חדשים להמשיך במסע החיים המאתגר, אותו הועיד להן בורא עולם. השאיפה הגדולה ביותר של ארגון 'נחזיק חזק' להעלות חיוך על השפתיים ולמלא את הלב בשמחה, ולו רק לזמן מה אך גם זה יקר בעיניהם. לפיכך, המשכה של התוכנית היה פעילות מקצועית מאוד וחווייתית בכל קנה מידה. המפעילה המוכשרת הביאה בחנו ברגש קומדיות משעשעות הלקוחות מתוך התמודדותן של האמהות היקרות הללו, ופרצי הצחוק שעלו בקהל למדו יותר מכל על הצלחתו של הארגון, בחסדי שמים, למלא את המטרה שלשמה הוא חותר בכל עת.
השמש החלה לנטות מערבה אל מול חופה של הכנרת הקסומה. האמהות הנרגשות אשר זכו לחוות ברוך השם ובשליחות האירגון הנפלא 'נחזיק חזק' יום מרומם כל כך שהיווה עצירה לקבלת כוח בתוך שטף החיים המורכב. רצו מכל להביע הערכתן. חשוב לציין כי השתתפותן בנסיעה היא אף פיזית, והארגון קשוב לרחשי ליבם של האימהות, אינו נותל מהן ולו השתתפות בעלויות הכלליות העצומות של הפקת היום העשיר הזה.

כמה סמלי היה הדבר כי כאשר הצואה עם האות להודות מקרב לב להנהלת הארגון וראשיו, איש לא נכח שם במקום כדי ליטול את תודתן הנרגשת "המטרה שלנו היא לתת ורק לתת.
התודה שלכם היא ליהנות" כך הוסבר לאנשים המוקסמות בפעם המי יודע מה, מארחותיו של ארגון 'נחזיק חזק, הפועל ללא לאות ובכל הלב לשמו ולכבודו של בורא עולם וללא שום טובת הנאה.

תפילת האמהות שע"י ארגון "נחזיק חזק" לאלמנות ויתומים